Життя

Український суд уперше допитав свідка з анексованого Криму через відеозв'язок

21 березня, 2018 16:42
Життя/Український суд уперше допитав свідка з анексованого Криму через відеозв'язок
Зберегти
Вигляд
Оболонський райсуд Києва вперше в історії українського судочинства допитав свідка з анексованого Криму через відеозв’язок.

Оболонський райсуд Києва вперше в історії українського судочинства допитав свідка з анексованого Криму через відеозв’язок. Під час розгляду справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича судді провели допит учасниці «антимайдану» Оксани Медієвої, яка живе в анексованому Сімферополі.

Про це йдеться у матеріалі Громадського «Справа Януковича: що треба знати про свідка з анексованого Криму».

Медієва під час подій Євромайдану була учасницею провладного «антимайдану». 20 лютого 2014 року вона разом з іншими «антимайданівцями» і бійцями «Беркута» виїхала із Києва до Криму. На допиті вона заявила, що під час поїздки на неї нібито напали прихильники Євромайдану і побили поблизу Корсунь-Шевченківського.

Такий допит свідка з анексованої території відбувається вперше в історії українського судочинства. Як пояснив Громадському прокурор Руслан Кравченко, таку процедуру дозволяє Європейський суд з прав людини.

Однак, рішення про допит з анексованого Криму викликало дискусії серед українських правознавців та юристів. Адвокат родин «Небесної Сотні» Віталій Титич назвав цей допит незаконним і заявив, що збирається ініціювати кримінальне провадження щодо судді Дев’ятка, який ухвалив провести цей допит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича

Пов`язані новини