Під час узгодження списків на обмін полоненими були названі прізвища 12 росіян, хоча загалом їх 18.

Під час узгодження списків на обмін полоненими були названі прізвища 12 росіян, хоча загалом їх 18. 

Про це в інтерв’ю виданню «Новая газета» повідомив учасник гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську та близький до президента РФ Віктор Медведчук.

«Коли ми узгоджували списки 306 на 74 (йдеться про списки на обмін полоненими, що відбувся 27-го грудня — ред.), всього їх 18. Потім на останньому етапі Київ зайняв позицію, що громадяни Росії мають бути звільнені згідно з конвенцією СНГ про права та свободи людини».

Також Медведчук додав, що займається питаннями звільнення українців, які ув'язнені в Росії, а саме — Сенцова, Клиха, Карпюка, Сущенка, Кольченка та Гриба.

«Я саме цим займаюся. Я і раніше вів ці переговори про звільнення громадян України з РФ. Цей процес продовжується. Щодо росіян, я можу сказати, що сьогодні представники Донецька та Луганська знову внесли до списків всіх громадян Росії (18 людей) у власні списки на обмін».

Нещодавно президент України Петро Порошенко поговорив з президентом РФ Володимиром Путіним щодо обміну заручників на Донбасі.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР».

Поділитись: