У США через поширення вірусної програми затримали британця, який зупинив WannaCry

4 серпня, 2017 13:44
default/У США через поширення вірусної програми затримали британця, який зупинив WannaCry
Зберегти
Вигляд
Британського дослідника з кібербезпеки, який у травні випадково зупинив поширення вірусу-здирника WannaCry, затримали у США за звинуваченням у поширенні програми Kronos. Ця програма краде паролі з інтернет-банкінгу та дані кредитних карток

Британського дослідника з кібербезпеки, який у травні випадково зупинив поширення вірусу-здирника WannaCry, затримали у США за звинуваченням у поширенні програми Kronos. Ця програма краде паролі з інтернет-банкінгу та дані кредитних карток.

Про це повідомляє Reuters.

Передбачувана хакерська діяльність затриманого Маркуса Хатчинса була у період з липня 2014 року до липня 2015 року.

Судові засідання у справ Хатчинса проходять у Лас-Вегасі, де його і затримали після участі в конференції з кібербезпеки.

«Хатчинс не проявляв емоцій, коли суддя читав обвинувачення проти нього», — йдеться у повідомленні.

За словами громадського захисника, затриманий раніше співпрацював з урядом «до того, як йому пред’явили звинувачення».

Департамент юстиції зазначив, що Kronos використовується для крадіжки даних банківських систем у Канаді, Німеччині, Польщі, Франції, Британії та інших країнах. Уражений додаток люди завантажують з електронної пошти.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Пізніше видання The Telegraph повідомило, що хакери, вірусна атака яких заблокувала файли, ймовірно пов’язані з Росією.

Також повідомлялося, що спеціаліст з Британії випадково призупинив новий вірус з вимогою викупу. Однак згодом з'явилася інформація, що у WannaCry з'явилася оновлена версія.

Пов`язані новини