Служба громадянства та імміграції США відмовила у громадянстві мексиканському хлопцю з порушенням зору, бо він не склав тест з англійською. Під час складання тесту йому не запропонували варіант із шрифтом Брайля, а надрукований текст він не бачив.

Про це повідомляє BBC.

23-річний Лусіо Дельдаго народився з порушенням зору. Він використовує тростину, щоб орієнтуватися у просторі.

Шість років тому він переїхав із Мексики до США. Хлопець вирішив здобути американське громадянство, але для цього йому потрібно було скласти іспит з англійської мови.

Він розповів, що йому запропонували прочитати речення, яке було надруковане великими літерами. Лусіо не зміг цього зробити, бо не бачить. Зазначається, що хлопцю не пропонували тест з англійської шрифтом Брайля.

У службі громадянства та імміграції попросили хлопця принести довідку від лікаря про те, що він нічого не бачить. Дельдаго не зробив цього, бо не мав медичної страховки.

Хлопець лише нещодавно отримав лист від служби громадянства про результати іспиту, який він складав у травні 2019 році. Там ідеться про те, що хлопцю відмовили в громадянстві.

«На жаль, ви не змогли прочитати речення англійською мовою. Ви не змогли досягти прохідного балу в частині читання тесту», — зазначили у відомстві.

Дельдаго шокований таким результатом.

«Тут (у США — ред.) я збирався здобути освіту, яку не зміг отримати в Мексиці. Я не очікував, що мені не дозволять тут проживати. Це було шоком», — сказав хлопець.

Речник служби громадянства у коментарі виданню зазначив, що вони лише у листопаді 2019 року почали пропонувати людям із порушенням зору тести шрифтом Брайля.

З адвокатом Дельгадо зв'язався представник Служби громадянства та імміграції США після того, як історія хлопця стала відомо. У службі запропонували хлопцю пройти ще одне тестування.

Поділитись: