США: До депортації українських дітей рф залучила недержавні організації, зокрема мотоциклетні банди

У США підтвердили, що Білорусь бере участь у депортації українських дітей. Також до незаконного вивезення, яке організувала росія, залучають недержавні організації.

Про це розповіла пані посол США з особливих доручень Бет ван Шаак під час конференції United for Justice. War Crimes against Ukrainian Children у Торонто.

«Ми маємо інформацію про те, що дітей вивозили з України через окуповану територію до росії, а потім далі до Білорусі, і є низка справді моторошних недержавних організацій, які беруть участь у цьому процесі, зокрема ультраправі мотоциклетні спільноти», — заявила посадовиця.

Пані посол наголосила на непохитній підтримці України з боку США, зазначив Офіс генерального прокурора України.

«Надзвичайно важливо, щоб злочин агресії був переслідуваний, аби автократи у всьому світі не вважали, що можуть робити те ж саме. Маємо довести, що міжнародна спільнота непохитно захищатиме територіальну цілісність та суверенітет. Ми шукаємо механізми», — наголосила дипломатка.

Серед таких механізмів:

  • організація трибуналу за злочин агресії;
  • переслідування злочинців у міжнародних інституціях;
  • притягнення до відповідальності за міжнародні злочини в судах інших країн.

А втім, ван Шаак вважає, що основний шлях до справедливості лежить через українські суди. На її думку, в Україні правосуддя працює навіть під час війни.

Депортація українських дітей 

Станом на 3 грудня Україна підтвердила незаконне вивезення 19 546 дітей. 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої зі справ дітей рф марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконному вивезенні українських дітей з окупованих територій до росії. А в липні 2023 року Офіс генерального прокурора розпочав розслідування участі білоруського Червоного Хреста в депортації українських дітей.

У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0 800 501 720;
  • за телефоном: 044 299 74 08.

Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви «Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини» на сайті «Діти війни».