Міністерство фінансів США оштрафувало інтернет-магазин Amazon на 134,523 долара. Причиною стало те, що компанія надавала послуги з порушенням санкційних програм, зокрема щодо Криму.

Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів США.

Упродовж 2011-2018 років Amazon надавала товари й послуги мешканцям регіонів, які підпадають під санкції. Це стосується анексованого Криму, Ірану та Сирії. Хоча ще у лютому 2015 повідомлялось, що Amazon припиняє діяльність із клієнтами з Криму.

Також компанія обслуговувала клієнтів, які фігурують у санкційних списках або раніше працювали на дипломатичні місії країн із цих списків. Ідеться про санкційні списки щодо Росії, Куби, Ірану, Північної Кореї, Судану та Сирії.

Причиною порушень називають некоректну роботу автоматизованої системи з перевірки клієнтів у санкційних списках. За весь час інтернет-магазин надав послуг і товарів на приблизно 269 тисяч доларів, порушуючи санкційні програми.

У Мінфіні вважають, що компанія пізно повідомила про некоректну роботу і спершу хотіли оштрафувати Amazon на понад мільйон доларів. Але згодом у відомстві вирішили, що порушення були незначними, крім того, компанія повідомила про них самостійно.

Нагадаємо, США ввели санкції проти Росії через анексію Криму у 2014 році. Потім їхню дію продовжували. Під санкції зокрема потрапляють російські банки, компанії, підприємці, високопосадовці Росії та уряд України під час президентства Віктора Януковича. У лютому 2020 року Дональд Трамп також продовжив дію цих санкцій.

Поділитись: