Президент США Дональд Трампа продовжив на рік санкції проти Росії через анексію Криму та війну на Донбасі в Україні.

Про це йдеться в заяві Білого дому.

Там зазначили, що загрози, які стали підставою для введення санкцій, продовжують існувати. Серед підстав є те, що «дії та політика уряду Російської Федерації щодо України підривають демократичні процеси та інститути в Україні; загрожують її миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності, сприяють незаконному привласненню її активів». До таких дій належать анексія Росією Криму та використання сили в Україні.

Санкції вперше ввела адміністрація президента Барака Обами у 2014 році для захисту територіальної цілісності України. Потім їхню дію продовжували. Під санкції зокрема потрапляють російські банки, компанії, підприємці, високопосадовці Росії та уряд України під час президентства Віктора Януковича.

Нагадаємо, Євросоюз офіційно продовжив економічні санкції проти Росії 31 липня 2020 року.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: