У США почали продавати ліцензії на видобування нафти в Арктиці. Екологи кажуть, що це може зашкодити тамтешній природі

Адміністрація чинного президента США Дональда Трампа відкрила торги на ліцензії на видобування нафти в Арктичному національному заказнику дикої природи. Проти цього кроку виступали екологи, говорячи про загрозу місцевій екосистемі.
Про це повідомляє BBC.
Оголошення про торги в середу, 6 січня, оприлюднило Бюро управління земельними ресурсами США. Там пропонують ліцензії на освоєння 22 ділянок землі загальною площею близько мільйона акрів (це десь 5% площі заказника) на 10 років.
Про плани почати розвідку нафти й газу в Арктичному заказнику дикої природи говорили ще з 2017 року. Їх заклали в закон адміністрації Трампа щодо скорочення податків як потенційне джерело нового доходу.
Прихильники проєкту — передусім великі нафтові компанії — вважають, що в заказнику можна буде знайти великі поклади викопного палива, які за розміром не поступатимуться нафтовій області Прадхо-Бей — найбільшій за площею в Північній Америці.
Запаси нафти в районі заказника оцінюють десь в 11 мільярдів барелів. Її видобування ускладнює відсутність супутньої інфраструктури — передусім доріг. Тому працювати нафтовим компаніям там буде дорого.
Це також дозволить підтримувати щорічні виплати в розмірі 1600 доларів населенню Аляски зі спецфонду, який наповнюється коштом доходів з продажу нафти. Їх вони отримують за ускладнені умови проживання.
Противники проєкту — місцеве населення й екологи — вказують на те, що заказник є місцем мешкання багатьох видів тварин. Зокрема, в заказнику живе одна з найбільших у світі популяцій північних оленів — близько 200 тисяч особин. А в прибережній частині заказника розташована чи не найбільша кількість лігв полярних ведмедів, де вони переживають зиму.
Активісти намагалися заблокувати відкриття торгів через суд, але їм відмовили в позові. Втім вони на цьому зупинятися не планують. «Адміністрація Трампа танком пре на ці землі без будь-якого ретельного та юридично необхідного аналізу наслідків такої діяльності для місцевого корінного населення, яке жило тут тисячоліттями», — говорить Крістен Монсел, старша юристка Центру біологічного різноманіття, яка подавала позов.
Як зазначає BBC, на ситуацію в Арктичному національному заказнику дикої природи може вплинути й прийдешня зміна влади в Білому домі. Майбутній президент США Джо Байден неодноразово заявляв про плани посилити екологічну політику. А тому, скоріш за все, видобування нафти в заказнику можуть обмежити або і взагалі припинити.
- Поділитися: