У США прихильника Трампа, який закинув ноги на стіл Пелосі під час штурму Капітолія, засудили до 4,5 року ув'язнення
У Сполучених Штатах суд призначив чотири з половиною роки ув'язнення Річарду Барнетту, який під час штурму Капітолія 6 січня 2021 року сфотографувався в кріслі тодішньої спікерки Палати представників Ненсі Пелосі, поклавши ноги на її стіл. Чоловік не визнає свою провину і каже, що шукав у Капітолії туалет.
Згідно з судовими документами, 6 січня Барнетт провів 10 хвилин у кабінеті Пелосі та пішов лише тоді, коли проти нього застосували хімічні засоби.
Упродовж цього часу він сидів у кріслі тодішньої спікерки нижньої палати Конгресу США, поклавши ноги на її стіл. Також він залишив записку Пелосі, в якій назвав її «сучкою».
У судових документах також зазначено, що Барнетт мав із собою електрошокер, а також забрав із кабінету Пелосі конверт. Прокурори заявили, що він показував конверт іншим протестувальникам, хизуючись ніби це був «трофей».
Барнетт не виявив каяття та звернувся до суду із заявою, що буде оскаржувати вирок.
«Вони хочуть, щоб я каявся за те, чого я не робив. Очевидно, я оскаржуватиму цю справу», — сказав Барнетт.
Під час суду чоловік заявив, що його заштовхнули в Капітолій під час бунту, і він насправді шукав у будівлі туалет, водночас милуючися витворами мистецтва навколо.
Що сталося в Капітолії?
6 січня 2021 року сотні людей, прихильників Дональда Трампа прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Джо Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п’ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.
У межах федерального розслідування штурму Капітолія звинувачення висунули майже 600 людям. Перший вирок у цій справі суд оголосив у липні 2021 року: 38-річного Пола Годжкінса засудили до восьми місяців позбавлення волі.
У травні 2023 року за участь у штурмі Капітолія засудили до 14 років та двох місяців ув’язнення мешканця Кентуккі. Це найбільший термін, який давали за заворушення у Вашингтоні 6 січня 2021 року.
- Поділитися: