У Нешвіллі, штат Теннессі, між Джо Байденом і Дональдом Трампом відбулися останні дебати перед виборами президента США 3 листопада. Кандидати у президенти згадали і про військову допомогу Україні, і про зв'язок сина Байдена з Україною.

Про це передає CNN.

Трамп під час дебатів стверджував, що Росія втручається у вибори, бо хоче його програшу. Натомість Байден заявив, що Росія хоче перемоги Трампа, бо перемога Байдена їм невигідна. Ще у серпні офіцер розвідки США повідомляв, що російський уряд втручається в американські вибори, щоб нашкодити кандидату від Демократичної партії.

Також Трамп відкинув звинувачення в отриманні грошей від Китаю та Росії. Натомість звинуватив в отриманні 3,5 млн доларів родину Байдена. Мається на увазі звіт республіканців, в якому йдеться про те, що Гантер Байден начебто отримав від російської підприємниці 3,5 млн доларів. У Байдена такі звинувачення відкинули.

Крім того, під час дебатів Трамп заявив, що «немає нікого, хто поводився б з Росією ще жорсткіше», ніж він.

«Коли він (Байден — ред.) продавав Україні подушки та ковдри, я продавав їм протитанкову зброю», — заявив американський президент.

Справді, президент Барак Обама (а Байден був віцепрезидентом за час його правління) не направив Україні летальну зброю. Натомість тоді США направили мінометні радари, безпілотники, прилади нічного бачення та медичні товари.

Незабаром вибори

У США мали відбутися три тури дебатів кандидатів на посаду президента. Перший пройшов 30 вересня, а другий був призначений на 15 жовтня у віртуальному форматі. У Трампа тоді підтвердили COVID-19, і комісія хотіла запобігти поширенню вірусу. Натомість президент відмовився від такого формату. Тож загалом відбулося лише два тури дебатів.

Президентські вибори у США пройдуть уже 3 листопада.

Поділитись: