У США пропонують зробити Україну державою «НАТО-плюс». Що це означає?
Американські законодавці від Республіканської партії анонсували законопроєкт про протидію агресії Росії, за яким Україні хочуть надати більше озброєння, а також статус країни «НАТО—плюс».
Про це йдеться у повідомленні комітету Палати представників США від Республіканської партії з іноземних справ.
У законопроєкті, який підготували республіканці, пропонується збільшити військову підтримку Збройних сил України, включно з фінансуванням на озброєння та навчання, і визначити Україну як країну «НАТО-плюс».
Як пояснюють законодавці, це партнерство, яке забезпечить швидкий розгляд питання продажу низки оборонних товарів і послуг США.
Також пропонується:
- посилити санкції щодо російського газопроводу «Північний потік-2»;
- встановити посилений нагляд Конгресу за використанням адміністрацією Байдена санкцій проти Росії;
- встановити дипломатичні та військові засоби стримування для протидії російській агресії, зокрема через відхилення пропозиції Росії щодо мораторію на розміщення наземних ракет середньої дальності в Європі;
- виділити 155 мільйонів доларів «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями на території колишніх республік СРСР на 2022 рік.
Один з авторів законопроєкту, республіканець Майкл Маккол заявив, що цим законопроєктом Україні нададуть допомогу, аби «Кремль зрозумів, що подальше вторгнення в Україну обійдеться дорого».
«Дипломатія має мало шансів на успіх, якщо до неї не підійти з позиції сили, але адміністрація Байдена надто повільно надсилала додаткову військову допомогу Україні та капітулювала щодо газопроводу "Північний потік-2"», ㅡ сказав Маккол.
Росія проти НАТО
17 грудня Міністерство закордонних справ Росії опублікувало вимоги щодо гарантій безпеки з боку США та НАТО, де закликало їх не розширювати Альянс на схід і не включати до нього держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.
Окрім того, Росія вимагає від держав-членів НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, не розміщувати додаткові збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи тощо.
У НАТО після цього заявили, що готові до конструктивного діалогу з Росією, але відносини з Україною стосуються лише самої країни та 30 членів-держав Альянсу.
У МЗС України нагадали, що головною проблемою євроатлантичного простору наразі є саме збройна агресія РФ, а найкращою гарантією безпеки на континенті буде згортання ескалації та припинення розв’язаного Росією міжнародного збройного конфлікту.
- Поділитися: