У США радять Києву закріпитися на досягнутих позиціях, а паралельно нарощувати сили — NYT

Американські й українські лідери розробляють нову військову стратегію, яку вони могли б почати впроваджувати з початку 2024 року. Поштовхом до цього стало те, що контрнаступ України, який тривав кілька місяців, не досягнув мети повернути захоплені росією території.

Про це пише New York Times із посиланням на джерела у США та Україні.

Там вказують, що президент Володимир Зеленський прибув до Вашингтона 11 грудня, щоб обговорити з Джо Байденом і Конгресом подальші дії. У США намагатимуться продемонструвати солідарність і посилити підтримку України в критичний момент на полі бою.

NYT пише, що російські військові почали відновлювати наступи. москва має більше військ, боєприпасів і ракет, а також збільшила свою вогневу перевагу за допомогою бойових безпілотників, багато з яких постачає Іран.

Американці наполягають на стратегії, яка зосереджується на утриманні території, якою наразі володіє Україна, паралельно нарощуючи сили протягом наступного року.

«Дехто в армії США хоче, щоб Україна дотримувалася стратегії "утримуй і будуй" — зосередилася на утриманні території, яка в неї є, і розвитку своєї здатності виробляти зброю протягом 2024 року», — пише видання.

У США, як стверджує ЗМІ, вірять, що ця стратегія покращить самодостатність України та надасть Києву можливість дати відсіч будь-якому новому російському прориву.

Мета цієї стратегії в тому, щоб створити ситуацію, коли росія буде змушена розглянути питання про участь у переговорах з Україною наприкінці наступного року або у 2025 році.

Що про це думає Київ?

Українські чиновники розглядають власні стратегії. Вони базуються на успішних глибоких ударах по тимчасово окупованому Криму (як це було минулої осені). Україна шукає способи «вивести росію з рівноваги» за допомогою атак на заводи, де виробляють зброю, склади, де вона зберігається, та залізничні лінії для транспортування боєприпасів.

Один колишній український високопоставлений військовий відмовився обговорювати деталі стратегій, але сказав, що новий план уточнюється і є «дуже сміливим».

NYT вбачає деякі ознаки компромісу між Києвом і Вашингтоном. Високопоставлені американські чиновники заявили, що вони відкриті до деяких нових ідей України.

Офіційні посадовці США стверджують, що глибокі удари України по Криму цієї осені виявилися смертельними для росії та «стали світлою плямою в контрнаступі, який інакше розчаровує».

Американські стратеги вважають, що українці можуть розвинути цей успіх наступного року, навіть якщо більшу частину зусиль буде спрямовано на відновлення сил.

Більше зброї — не вихід?

США надали величезну військову й економічну підтримку Україні — на понад 111 мільярдів доларів за останні два роки. Водночас значна кількість республіканців зараз виступають проти подальших витрат, а інші вимагають побачити нову стратегію, перш ніж голосувати за будь-які додаткові виділення коштів.

За словами низки американських чиновників, без нової стратегії та додаткового фінансування Україна може програти війну. Представники адміністрації стверджують, що путін робить ставку на зменшення американської підтримки.

Зараз американські чиновники намагаються підготувати українців, кажучи їм, що будь-яка допомога, яку схвалить Конгрес, навряд чи буде такою ж, як у перші два роки після повномасштабного вторгнення рф.