Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) видало дозвіл на застосування експериментального лікування антитілами пацієнтів із коронавірусом, яке розробила компанія Regeneron. Раніше його екстрено виписали президенту США Дональду Трампу.

Про це пише NYT.

Препарат, який пропонує компанія Regeneron, — це суміш із двох моноклональних антитіл ㅡ казиривімабу та імдевімабу. Ці антитіла показали високий рівень ефективності в пацієнтів із легким та середнім перебігом захворювання. Найкращі результати спостерігали в пацієнтів, які починали приймати їх на ранніх стадіях хвороби.

Проте використання препарату від Regeneron жорстко обмежене. Приймати його можуть тільки пацієнти від 12 років і з вагою не менше ніж 40 кілограмів. FDA рекомендувало призначати препарат пацієнтам, що мають високий ризик перейти до тяжкої форми перебігу коронавірусної хвороби.

Водночас казиривімаб та імдевімаб не дозволені пацієнтам, які потребують госпіталізації та підключення до апарату ШВЛ. У FDA стверджують, що такі пацієнти можуть мати низку негативних наслідків після вживання препарату.

Ефективність лікування антитілами від Regeneron підтвердив третій (і останній) етап клінічних досліджень за участі 799 інфікованих коронавірусом. Під час етапу рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань ні учасники досліджень, ні науковці не знали, хто з людей отримує плацебо.

Так, три групи людей отримували різне лікування: одній групі вводили 2400 мг препарату, другій — 800 мг препарату, а третя отримувала плацебо.

Результати показали, що одночасне введення двох антитіл не тільки безпечне для людей, а й значно знижувало кількість госпіталізацій серед пацієнтів із COVID-19 протягом 28 днів після лікування.

А що з вакцинами проти COVID-19?

Наразі компанії Pfizer і BioNTech, які заявили про високий показник ефективності своєї вакцини від коронавірусу, завершили третій клінічний етап випробування. Проміжний аналіз дослідження показував 90% ефективності препарату, та фінальні результати говорять про її успішність на 95%.

Також про успішні клінічні випробування повідомляла американська компанія Moderna — її вакцина показала ефективність 94,5%. У компанії вже заявили про намір подати заявку на реєстрацію вакцини найближчими тижнями.

Чи не найбільша перевага вакцини Moderna над препаратом від Pfizer та BioNTech — вона не потребує зберігання при наднизьких температурах (мінус 70 градусів за Цельсієм). Вакцина Moderna не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів.

Водночас поки що не можна сказати, скільки протримається імунітет, який дає вакцина від Moderna. Також немає остаточних даних щодо ефективності серед літніх людей, у яких найбільша смертність від коронавірусу.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я казала про необхідність створення вакцини з ефективністю понад 50%, щоби розпочати вакцинацію населення. Тепер розробники найближчим часом планують зареєструвати вакцину в США та Європі.

Поділитись: