Вчені з університету Ричмонда в США навчили групу з 17 пацюків керувати маленькими автівками, які створили спеціально для них з підручних засобів.

Про це повідомляє видання New Scientist.

Щурячі автомобілі це фактично контейнери для їжі, які встановили поверх електричних платформ з колесами. Всередині автівки знаходиться «кермо» — система з трьох важелів, яка дозволяє направляти машину вперед і по боках.

Для експерименту дослідники відібрали шість самок і одинадцять самців. Їх навчали за допомогою пригощань: щури мали самі під’їжджати до руки з їжею.

«Щоб отримати винагороду, пацюки навчилися орієнтуватися в машині й опанували механізм кермування, яким раніше не користувалися», — сказала неврологиня Келлі Ламберт, яка керувала дослідами.

Пацюки, які брали участь в експерименті, виросли в різних умовах. Одні — в лабораторних умовах, інші — в середовищі, близькому до природного. Вчені помітили, що останні були значно кращими водіями.

Після кількох місяців тренувань гризуни навчилися не лише керувати транспортом, а й змінювати напрямок руху, розповіли науковці. Ба більше, пацюки отримували задоволення від того, що вчилися водити. Дослідники помітили, що гризуни, які самостійно водили машинки, були більш розслаблені, ніж ті, яких катали за допомогою радіоуправління.

Для наукового підтвердження вчені виміряли рівень двох гормонів: кортизолу (маркера стресу) і дегідроепіандростерону, який протидіє стресу. Співвідношення цих гормонів у фекаліях щурів справді змінювалося в процесі навчання.

Результат експерименту підтвердив висновки попередньої роботи Ламберт, в яки йшлося про те, що опанування нових навичок позитивно впливає на пацюків. За словами Ламберт, щури, як і люди, отримують задоволення, коли вдосконалюються в чому-небудь. Результати експерименту з пацюками можуть допомогти вченим під час розробки нефармацевтичних методів лікування психічних захворювань.

Поділитись: