У США розробили багаторазову захисну маску з підігрівом, яка здатна знищувати коронавіруси
Фото:

MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Вчені Массачусетського інституту технологій розробили маску багаторазового використання з нагрітою мідною сіткою, що, на їхню думку, здатна деактивувати коронавірус у повітрі.

Про це пише SciTech Daily.

Така маска містить мідну сітку, яка нагрівається. Коли людина вдихає і видихає, повітря багато разів проходить через сітку, яка уповільнює і деактивує частинки вірусу завдяки високій температурі. За словами дослідників, така розробка може бути корисною для лікарів, а також пересічних людей, яким важко дотримуватися соціальної дистанції, наприклад у переповненому автобусі.

«Це абсолютно нова концепція маски, що не блокує вірус. Вона пропускає його через сітку, але уповільнює та деактивує», — сказав Майкл Страно, професор хімічної інженерії з Массачусетського технологічного інституту. Він заявив, що ця маска дозволить «дихати медично стерильним повітрям».

Дослідники нині почали створювати прототип і сподіваються незабаром приступити до випробувань.

Досі таких масок не було. І вони кращі за звичайні

Вчені почали вивчати концепцію нового типу масок для обличчя у травні. Тоді вони проаналізували дослідження про різні типи масок, але не виявили серед них таких, які не просто блокують вірус, а знищують його через нагрівання.

«Ніхто не думав про деактивацію вірусу і стерилізацію повітря. Це мене вразило», — каже Страно.

Вчені визначили, як швидко коронавіруси знешкоджуються при різних температурах, якщо їх захопити. Виявилося, що при температурі близько 90 градусів Цельсія можна досягти зменшення вірусних частинок в тисячі та мільйон разів залежно від кінцевого розміру маски.

Як каже Страно, респіратори, хірургічні та тканинні маски ефективні і їх потрібно використовувати. Водночас перевагою нової розробки є те, що її не потрібно дезінфікувати чи викидати, адже вона вбиває коронавірус. Також такі маски можуть дати додатковий захист, оскільки фільтрують не лише вірус.

Поділитись: