Світ

У США вдруге за місяць померла дитина з Гватемали, затримана на кордоні

AP
Світ/У США вдруге за місяць померла дитина з Гватемали, затримана на кордоні
Зберегти
Вигляд
У США 25 грудня в урядовому ізоляторі у штаті Нью-Мексико помер 8-річний хлопчик з Гватемали, повідомляє AP з посиланням на Службу захисту кордону США. Смерть хлопчинка стала другою смертю дитини-іммігранта з Гватемили за місяць, яку затримали на кордоні США.

Службовці заявили, що 24 грудня у хлопчика з'явилися «ознаки потенційного захворювання», і його разом із батьком відвезли в лікарню у місто Аламогордо, штат Нью-Мексико.

Там лікарі поставили дитині діагноз «застуда і температура», хлопчикові призначили антибіотик амоксицилін та знеболювальне ібупрофен, відпустивши після 1,5 години огляду.

Однак, дитину повернули до лікарні увечері того ж дня у важкому стані: хлопчика доставили із симптомами блювання та температурою. Відразу після 00:00 години 25 грудня дитина померла.

Наразі невідомо, коли і де батько з хлопчиком прибули до США, де їх затримали та як довго вони утримувалися під вартою.

Служба повідомила, що «причина смерті хлопчика не встановлена» і повідомила про випадок генерального інспектора Міністерства внутрішньої безпеки та уряд Гватемали.

Це не перша смерть дитини у США, яку затримали на кордоні та помістили під варту. Раніше на початку цього місяця у США померла 7-річна дівчинка з Гватемали після того, як її затримали прикордонники у штаті Нью-Мексико. Тіло дівчинки, Джейклін Каале, повернули на батьківщину до сім'ї 24 грудня.

26 листопада у Мексиці близько 500 мігрантів штурмували кордон з США: проти них застосували сльозогінний газ. США спрямували на кордон з Мексикою близько 15 тисяч військових через наближення сотень мігрантів з Центральної Америки.

12 грудня президент США Дональд Трамп нецензурно висловився про мігрантів з Гаїті, Сальвадору та країн Африки. Під час виступу у Білому домі він сказав: «Навіщо, щоб до нас приїжджали всі ці люди із цих забитих країн?». Африканський Союз обурився через нецензурні слова Трампа про мігрантів.

Раніше президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону надавати притулок мігрантам, які перетнули кордон з Мексикою нелегально. Відтепер мігранти можуть прохати про притулок лише на контрольно-пропускних пунктах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За рік 281 мігрант загинув під час спроби незаконно перетнути кордон США

Пов`язані новини