У Сполучених Штатах Америки провели першу за 17 років смертну кару на федеральному рівні. Стратили 47-річного Деніела Льюїса Лі, якого визнали винним у вбивстві родини із трьох людей у 1996 році.

Про це повідомляє AP.

Його стратили у тюрмі в Індіані смертельною ін’єкцією.

Раніше родичі чоловіка вимагали відкласти смертну кару, аргументуючи це тим, що під час відвідин в'язниці, де буде проводитися процедура, вони можуть заразитися коронавірусом.

Проте федеральний апеляційний суд США відмовив їм у цій вимозі. Суддя дійшов висновку, що підстав для перенесення смертної кари немає.

З 2003 року смертна кара на федеральному рівні у США фактично не застосовувалася. Водночас, ця міра покарання могла застосовуватись на рівні окремих штатів.

Раніше Верховний суд США відмовився розглядати позов засуджених, у якому вони виступали проти застосування щодо них смертної кари.

  • У липні 2019 року генеральний прокурор США Вільям Барр оголосив, що федеральний уряд уперше з 2003 року вдасться до смертної кари як міри покарання злочинців. Тоді він представив оновлений протокол щодо її застосування, який передбачає використання препарату пентобарбіталу.
  • Засуджені до смертного вироку у своїй апеляції стверджували, що пентобарбітал дозволений не в усіх штатах США, а тому покарання має відповідати законам штату, в яких вони були засуджені. Також захист пропонував додати до ін’єкції з пенобарбіталом знеболювальне, аби пом’якшити біль від його застосування.
  • США має тривалу історію узаконення й призупинення смертної кари на федеральному рівні. У 1988 році її відновили щодо окремих видів злочинів. Відтоді у США відновили смертну кару на федеральному рівні, було страчено лише троє злочинців — востаннє в 2003 році.
  • Загалом із 1970 року у Сполучених Штатах відбулося понад 1500 страт, з яких майже 40% — у штаті Техас.
Поділитись: