У США за незаконний експорт мікросхем до росії заарештували бізнесмена

У Сполучених Штатах заарештували 66—річного бізнесмена Іллю Кана за підозрою в неодноразовому експорті чутливих технологій до росії.

Про це повідомляє Міністерство юстиції США.

Зазначається, що Кан є громадянином трьох країн — США, Ізраїлю та рф — і жителем двох американських міст — Нью-Йорка і Лос-Анджелеса. Заарештували його в Лос-Анджелесі.

Як стверджується, Кан незаконно відправляв спеціалізовані технології зі Сполучених Штатів російському виробнику напівпровідників, який мав зв’язки з багатьма іншими російськими організаціями, які перебувають під санкціями, і робив це в обхід експортних законів і правил, розповів прокурор США Бреон Піс у Східному окрузі Нью-Йорка.

Зокрема, у 2019 році Кан експортував кілька мікроконтролерів американського виробництва російській компанії «Елвіс» у росії, а у 2022 році він продав тій самій компанії через Гонконг та Китай американські контролери мережевого інтерфейсу та радіочастотний передавач.

Для кожного із цих предметів потрібна була ліцензія на експорт від Міністерства торгівлі, яку Кан не отримав.

Крім того, як стверджує слідство, бізнесмен організував для «Елвіс» отримання напівпровідників, вироблених на Тайвані. Це сталося після відмови тайванської компанії надсилати до рф напівпровідники, які вона розробила для «Елвіс».

Кан зробив так, що технології потрапили спершу до США, а звідти їх реекспортували до росії. Найчастіше цим займалася транспортна компанія, що базується в міжнародному аеропорту Джона Кеннеді у Квінсі, Нью-Йорк. Кан також використовував Гонконг та інші місця по всьому світу як пункти перевалки, щоб уникнути експортних законів і правил США та приховати російських кінцевих споживачів.

Навіть після того, як «Елвіс» додали до санкційного списку, Кан продовжив співпрацювати з нею. У травні 2022 року бізнесмен надіслав електронною поштою рекомендації щодо дизайну мікрочипа під брендом «Елвіс» виробнику з Тайваню. Згодом Кан відправив тисячі одиниць цього мікрочипа через вантажовідправника з Нью-Йорка до транспортної компанії в Гонконзі, а потім до компанії, розташованої в материковому Китаї.

У спілкуванні з гонконзькою судноплавною компанією Кан зазначив, що отримав «дзвінок із росії» щодо китайського бізнесу, якому він направляв товари.

Якщо підприємця визнають винним, йому загрожує максимальне покарання у вигляді 20 років ув’язнення за змову з метою порушення закону про експортний контроль.