Група сенаторів у США внесли на розгляд Конгресу законопроект, яким пропонується створити так званий «гібридний трибунал» з розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності у Сирії

Група сенаторів у США внесли на розгляд Конгресу законопроект, яким пропонується створити так званий «гібридний трибунал» з розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності у Сирії.

Про це йдеться на сайті комітету Сенату з міжнародних відносин.

Серед авторів документу — лідери комітету Боб Коркер, Бен Кардін та Марко Рубіо.

Законопроектом пропонується доручити державному секретарю повідомляти про військові злочини, злочини проти людяності і геноцид у Сирії, а також санкціонувати допомогу для проведення розслідувань та ініціювання трибуналу, щоб притягти режим Башара Асада до відповідальності.

«Сполучені Штати повинні притягти Асада до відповідальності за військові злочини і його жорстокої віктимізації сирійського народу протягом останніх шести років», — сказав сенатор Кардін.

У висновках законопроекту подаються також дані щодо того, скільки людей перебувають під впливом конфлікту у Сирії, зафіксовані військові злочини. Крім того документ наголошує на відданості міжнародним законам про права людини, якими керується.

Нагадаємо, що 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

Пізніше ЮНІСЕФ повідомляв, що в результаті хімічної атаки у сирійській провінції загинули щонайменше 27 дітей.

6 квітня Сполучені Штати запустили 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile