США засудили перенесення виборів у Гонконзі на рік. Раніше опозиція заявляла, що COVID-19 — це лише прикриття
США засудили перенесення владою Гонконгу виборів до місцевого парламенту — Законодавчої ради — на 2021 рік через зростання кількості нових хворих на COVID—19. Там вважають, що поважних причин для цього немає. Опозиційні політики Гонконгу наголошують, що чинна влада стурбована власними перспективами на виборах, а не безпекою громадян.
Офіційну заяву зробив Держсекретар Майк Помпео.
Він наголосив що вибори мають відбутися якомога ближче до попередньо запланованої дати — 6 вересня 2020 року. Поважних причин для перенесення їх на рік немає, каже Держсекретар, і закликає владу переглянути своє рішення.
«Ймовірно, Гонконг більше ніколи не зможе проголосувати — ні за що, ні за кого. Ця сумнівна акція підтверджує, що Пекін не має наміру дотримуватися зобов'язань, які він взяв на себе перед населенням Гонконгу та Великою Британією», — наголосили у Держдепартаменті.
Йдеться про передачу Гонконгу Пекіну у 1997 році. Китай тоді зобов'язався, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій
Помпео також наголошує, що якщо влада Гонконгу не перегляне своє рішення, то «на жаль, Гонконг продовжить свій шлях до того, щоб стати ще одним комуністичним містом в Китаї».
31 липня очільниця Гонконгу Керрі Лем заявила, що вибори до місцевого парламенту — Законодавчої ради — переносять з 6 вересня 2020 року на 5 вересня 2021 року через зростання кількості нових хворих на COVID-19.
Водночас перед цим уряд відновив деякі обмеження через збільшення випадків коронавірусу. Зокрема заборонили збори з понад двома людьми, відвідувати заклади харчування після 18:00 та закликали дотримуватися соціальної дистанції.
Експерти у галузі охорони здоров'я кажуть, що після повторних обмежень поширення вірусу сповільниться, а кількість нових хворих зменшиться до нуля за 4-6 тижнів.
Проте Лем все одно запевняє, що вибори у вересні загрожуватимуть 4,4 мільйона виборців, зокрема літнім людям. До того ж через обмеження кандидати не зможуть проводити агітацію.
Що кажуть опозиціонери?
Опозиційні політики вважають, що немає сенсу переносити вибори аж на рік, бо це може призвести до кризи в регіоні. Також вони пропонували скоротити час перебування на виборчих дільницях, а не переносити вибори.
Крім того, юристка Таня Чан переконана, що провладні політики лише прикриваються серйозність пандемії, а насправді стурбовані власними перспективами на виборах.
За даними Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам, через коронавірус станом на 27 липня щонайменше у 68 країнах та територіях перенесли національні чи місцеві вибори. Зокрема в Італії, Іспанії, Словаччині, Австралії, Мексиці тощо.
Законодавча рада Гонконгу — це законодавчий орган регіону, який допомагає ухвалювати зміни до регіональних законів. Він складається з 70 членів, 35 з яких обирає саме громадськість. Ще 35 членів обирає обмежений електорат на «функціональних виборчих округах», ідеться про групи, які представляють інтереси бізнесу, банківської сфери.
Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».
- Поділитися: