У США затримали чоловіка, який зміг зупинити поширення вірусу WannaCry

4 серпня, 2017 13:20
default/У США затримали чоловіка, який зміг зупинити поширення вірусу WannaCry
Зберегти
Вигляд
Влада США затримала британського дослідника й експерта з кібербезпеки Маркуса Хатчинса, якому у травні цього року вдалося зупинити поширення вірусу-здирника WannaCry

Влада США затримала британського дослідника й експерта з кібербезпеки Маркуса Хатчинса, якому у травні цього року вдалося зупинити поширення вірусу-здирника WannaCry.

Про це повідомляє Motherboard.

Досі не зрозуміло, на яких саме підставах його затримали та у чому Хатчинса звинувачують.

Згідно з інформацією служби маршалів США (підрозділ Мін’юсту), арештували 23-річного чоловіка саме співробітники ФБР. Однак Бюро не надало офіційний коментар з цього приводу.

За словами близького друга Хатчинса, він намагався відвідати його, проте затриманого вже перевели в іншу установу.

«Я знову розмовляв з маршалами, і вони кажуть, що в них немає даних про те, чи Маркус перебуває у системі. Ніхто не знає, куди його забрали»,— додав друг.

У той же час прес-секретар Нацагентства з питань злочинності у Британії сказав, що країна в курсі затримання свого громадянина.

«Ми знаємо про цю ситуацію. Це справа правоохоронних органів і було б недоречно це коментувати», — сказали в прес-службі.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Пізніше видання The Telegraph повідомило, що хакери, вірусна атака яких заблокувала файли, ймовірно пов’язані з Росією.

Також повідомлялося, що спеціаліст з Британії випадково призупинив новий вірус з вимогою викупу. Однак згодом з'явилася інформація, що у WannaCry з'явилася оновлена версія.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини