ENRU

У Стамбулі сотні тисяч людей вийшли на протест проти Ердогана

У Стамбулі сотні тисяч людей вийшли на акцію протесту проти політики влади.

Як повідомляє Hurriyet Daily News, акція стала частиною 25-денного «Маршу за справедливість», організованого опозиційним політиком, лідером Республіканської народної партії Кемалем Киличдароглу.

Учасники акції вимагають від влади скасування надзвичайного стану, запровадженого після спроби держперевороту в країні влітку 2016 року, і припинення переслідування політичних опонентів Ердогана.

Киличдароглу також виступив проти змін, внесених до Конституції країни після квітневого референдуму, які розширюють повноваження президента країни. На мітингу він вимагав повернути владні повноваження парламенту.

«Ми йшли маршем за правосуддя, якого не існує. Ми йшли за права жертв, ув'язнених адвокатів і журналістів, науковців, вигнаних з університетів», — заявив він.

Після цього він зачитав список з десяти вимог до влади, пообіцявши продовжувати протест, поки вони не будуть виконані.

Спроба державного перевороту в Туреччині сталася в липні 2016 року. Після неї у країні заарештували 50 тис. людей за підозрою в причетності до ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, звинуваченого в організації заколоту. Крім цього 150 тис. людей були звільнені зі своїх посад. Зачистки пройшли серед військових, співробітників правопорядку, викладачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турецький султанат: що означають підсумки референдуму.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram