У Старобільську росіяни приходять додому до цивільних і пропонують їм паспорт рф. Після третьої відмови — виселяють

Українських громадян, які відмовилися від отримання російського паспорта, російські окупанти в місті Старобільськ Луганської області примусово виселяють із власних осель.

Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України в ранковому зведенні 6 травня.

Зазвичай до помешкань цивільних росіяни приходять не більш як два рази. На третій візит людей та їхні речі силоміць викидають на вулицю. Окупантів не зупиняє навіть той факт, що в помешканні можуть проживати неповнолітні діти.

За даними Генштабу, після виселення такі громадяни потрапляють до фільтраційних пунктів, а їхнє житло віддають військовослужбовцям російської окупаційної армії під заселення.

Примусова паспортизація

До 24 лютого 2022 року росія видавала свої паспорти на окупованих територіях Донбасу та в Криму. Зараз вона продовжує це робити вже на інших тимчасово окупованих територіях. Майже всі країни-члени ЄС заявили, що не визнають російські паспорти, видані на окупованих територіях.

Генштаб писав, що в окупованій Кремінній Луганської області росіяни на 30% знижують зарплату працівникам «державних підприємств "ЛНР"», які не перебувають у черзі на отримання російського паспорта.

17 березня цього року стало відомо, що в тимчасово захопленому місті Мелітополь Запорізької області мешканці можуть отримувати виплати, тільки якщо мають російські паспорти.

Наприкінці квітня президент росії володимир путін підписав указ щодо можливої депортації жителів окупованих територій, які відмовилися від громадянства рф і «створюють загрозу її національній безпеці».

Чи можна брати паспорт рф?

Омбудсмен Дмитро Лубінець закликав жителів тимчасово окупованих територій України отримувати російське громадянство задля збереження життя, а після деокупації офіційно відмовитися від російського паспорта — зараз напрацьовується відповідний закон.

Водночас міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук порадила «російські паспорти не брати, з окупантами не співпрацювати, за можливості виїхати, чекати ЗСУ».

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що і Лубінець, і Верещук мають рацію. Він пояснив, що омбудсмен сказав, що російський паспорт варто брати в крайньому разі з міркувань безпеки, а міністерка стверджує, що не слід просто так оформляти собі паспорт або допомагати ворогу.