У столиці Гвінеї біля президентського палацу пролунали постріли. Військові заявили про держпереворот

Поруч із президентським палацом у центрі столиці Гвінеї Конакрі 5 вересня пролунали постріли. ЗМІ пишуть про спробу держперевороту, а військові, які влаштували його, заявили про арешт президента країни Альфа Конде.

Як пише Reuters, в результаті стрілянини постраждали двоє людей. З посиланням на декілька своїх джерел видання зазначає, що до спроби держперевороту причетний елітний національний армійський підрозділ, очолюваний колишнім французьким легіонером Мамаду Думбуя.

Високопоставлений урядовець сказав Reuters, що 83-річний президент Альфа Конде не постраждав, але жодних подробиць більше не надав.

«У президента Альфи Конде справи йдуть дуже добре ... ситуація під контролем», — переконує соратник президента, передає Reuters.

Водночас у соцмережах з'явилися фото та відео військових із президентом Конде, якого, за даними місцевих ЗМІ, заарештували.

У Twitter також опублікували відео звернення Мамаду Думбуя, який оголошує про розпуск уряду, призупинення дії Конституції країни і закриття кордонів.

ОНОВЛЕНО: як пише France24, солдати, які підняли повстання, виступили також на державному телебаченні і сказали, що вони призупинили дію Конституції та розпустили уряд Гвінеї.

Водночас у Міністерстві оборони країни заявили, що атака на президентський палац з боку повстанців була припинена.

Джерело видання серед військових повідомило, що єдиний міст, який з'єднує материк із районом Калум, де розташований палац і більшість урядових установ країни, перекритий. Навколо палацу президента патрулюють багато солдатів.

На кадрах, опублікованих у соціальних мережах, видно й чути, що у Конакрі лунають постріли, а автомобілі з солдатами наближаються до центрального банку неподалік від палацу.

Хто такий президент Альфа Конде?

У жовтні він спірно переміг на виборах і пішов на свій третій президентський термін. Перед цим Конде змінив Конституцію, щоб мати змогу знову балотуватися. Водночас в країні відбулись антиурядові протести опозиції, які влада жорстко придушила.

За останні 10 років Гвінея мала стійке економічне зростання при владі Конде завдяки запасам бокситів, залізної руди, золота та алмазів. Але лише деякі з її громадян відчули це на собі.

Критики Конде наголошують, що влада бореться з опозицією, а етнічні розбіжності і хабарництво загострюють політичне суперництво.