Індійські школярі у масках у Нью-Делі, 1 листопада 2019 року
Фото:

EPA-EFE/STR

У столиці Індії, Нью-Делі, закрили школи, скасували понад 30 рейсів та призупинили будівельні роботи через високий рівень забруднення повітря.

Очільник Делі Арвід Кеджрівал заявив, що забруднення повітря на півночі Індії «досягло нестерпних рівнів», пише BBC.

У деяких районах Делі 3 листопада рівень забруднення повітря піднявся до рівня «небезпечно». Міська влада попереджає про можливість виникнення захворювань дихальних шляхів, а також закликає людей не виходити на вулицю.

Головна причина погіршення якості повітря — підпалювання полів в кінці сезону, а також національне свято Дівалі, під час якого запускають феєрверки. Впливають на забруднення також будівельний пил, викиди вуглекислого газу від автомобілів та заводів.

Показання вмісту шкідливих часток PM 2,5 перевищує рівень, визнаний безпечним ВООЗ. Міністр охорони здоров'я Сатьяндар Джайн зазначив, що повітря в Делі настільки забруднене, що індекс якості повітря вже неможливо виміряти.

Він порадив містянам уникати фізичних занять на вулиці, особливо в ранкові та пізні вечірні години. Він також сказав, що люди повинні носити спеціальні маски, уникати забруднених ділянок та не відчиняти вдома вікна й двері.

Поділитись: