У столиці Інгушетії, Магасі, тисячі людей вийшли на протест проти змін до закону про референдум. Ухвалення закону дозволить приймати рішення про зміни кордону країни без погодження з жителями, вказує «Кавказ.Реалии».

Мітинг влаштували біля будівлі національної телерадіокомпанії «Інгушетія». Територію, відведену для акції, оточили металевими загородженнями, а також металодетекторами, зазначив керівник правозахисної організації «Марш» Магомед Муцольгов.

Він також вказав, що в Магасі «велика кількість силовиків».

«На площі вже зібралися близько 10 тисяч людей. Народ продовжує збиратися. Люди обговорюють останні події та висловлюють невдоволення діями регіональної влади», — вказав Муцольгов

«Кавказский Узел» вказує, що на площі встановили сцену, літні учасники акції сидять на стільцях, що стоять півколом. Протестувальники тримають у руках прапори Інгушетії.

6 грудня 2018 Конституційний суд Росії визнав, що угода про встановлення кордону між Інгушетією та Чечнею є законною. Перед цим його підписав глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров.

Угода передбачає обмін ділянками гірських та лісистих нежилих територій площею 1890 гектарів для вирівнювання адміністративних кордонів. Глава Інгушетії пояснив, що фізичної передачі територій між республіками не буде.

А глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що міністерство внутрішніх справ республіки має затримувати «тих, хто ніяк не заспокоїться» з приводу угоди про визначення адмінкордону з сусідньою Інгушетією.

Поділитись: