Глава Чечні Рамзан Кадиров
Фото: Архів: Кремль
Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що міністерство внутрішніх справ республіки має затримувати «тих, хто ніяк не заспокоїться» з приводу угоди про визначення адмінкордону з сусідньою Інгушетією.

«Людей, які займаються провокаціями, несуттєво, яку провокацію вони здійснюють — затримувати і саджати», — заявив Кадиров на зустрічі зі спікером парламенту Чечні Магомедом Даудовим та заступником глави уряду республіки Ісою Тумхаджиєвим.

Їх зустріч, зокрема, стосувалась планів глави Чечні на прикордонні з Інгушетією території. Він закликав зайнятися благоустроєм і розвитком туризму на цих землях.  

Нагадаємо, 30 жовтня конституційний суд Інгушетії визнав рішення парламенту та угоду про встановлення нового адміністративного кордону з Чечнею такими, що не відповідають конституції республіки. Йдеться про угоду, укладену главою Інгушетії Юнук-Беком Євкуровим та главою Чечні Рамзаном Кадировим 26 вересня, а також закон про її затвердження, який схвалили депутати Народних зборів Інгушетії 4 жовтня. Глава Інгушетії пояснив, що фізичної передачі територій між республіками не буде. Угода передбачає обмін ділянками гірських та лісистих нежилих територій площею 1890 гектарів для вирівнювання адміністративних кордонів.

У день голосування депутатів за ратифікацію угоди про кордон з Чечнею у столиці Інгушетії влаштували масові акціїпротесту. На них правоохоронці почали стріляти у повітря.

Глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров 4 жовтня підписав республіканський закон про адміністративний кордон з Чечнею.

16 жовтня угода про адміністративний кордон між Інгушетією та Чечнею набула чинності.

Також нагадаємо, 15 жовтня правозахисна організація Amnesty International заявила, що її працівника Олега Козловського у столиці Інгушетії Магасі невідомі викрали, побили і погрожували вбити. Козловський приїхав до Магасу, аби спостерігати за мирними протестами, які почалися після підписання лідерами Інгушетії і Чечні угоди про новий адмінкордон між двома регіонами.

Поділитись: