Вищий антикорупційний суд скасував заочне взяття під варту колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка часів президентства Віктора Януковича, оскільки сторона обвинувачення не надала доказів того, що його оголосили у міжнародний розшук.

Про це заявила суддя-спікер Апеляційної палати ВАКС Інна Калугіна, повідомляє пресслужба Судової влади України.

«Стороною обвинувачення не включені докази внесення відомостей про оголошення особи в міжнародний розшук у ЄРДР та направлення запиту про оголошення в розшук в Національне центральне бюро Інтерполу в Україні», — заявила суддя.

Зазначається, що 10 червня 2019 року прокурор військової прокуратури виніс постанову про оголошення ексміністра в міжнародний розшук, але, на думку суду, не вжив жодних дій для його реалізації. Наприклад, суд не знайшов доказів того, що прокурор звернувся з відповідним запитом про розшук в Інтерпол.

ВАКС підкреслює, що сторона звинувачення має право повторно звернутися до суду з клопотанням про арешт Клименко після усунення зазначених недоліків.

Раніше повідомлялось, що ВАКС скасував заочне тримання під вартою Олександра Клименка — міністра доходів і зборів України часів президента Віктора Януковича.

У Генеральній прокуратурі повідомляли, що Клименка підозрюють у злочинах за 7 статтями.

У серпні 2019 року Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту міністра доходів і зборів України часів президента Віктора Януковича — Олександра Клименка.

За інформацією прокуратури, колишній міністр у 2012-2013 роках перебував у складі очолюваної Януковичем злочинної організації. Завдяки злочинному плану Клименко заволодів держкоштами на суму 3,1 млрд грн, шляхом незаконного відшкодування з Державного бюджету України ПДВ на рахунки 3 фіктивних підприємств, заявляли у прокуратурі.

Поділитись: