ENRU

У кримському суді політв'язню Балуху стало погано

Заарештованому в анексованому українському політв'язню Володимиру Балуху під час судового засідання стало погано і йому викликали швидку, проте суддя вирішив продовжити розгляд справи.

Про це повідомив активіст «Українського культурного центру» в Криму.

«Тільки що, під час судового засідання в Роздольненському районному «суді», Володимиру Балуху стало погано і йому викликали швидку, яка після огляду Володимира відвезла його в лікарню», — написав він.

Михаил Батрак

Однак, після приїзду швидкої лікарі зробили укол та видали довідку, що Балух може повертатися на засідання.

Михаил Батрак

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник пояснила Громадському, що під час ув'язнення у Балуха сильно погіршився стан здоров'я.

«Стан здоров’я Володимира Балуха постійно погіршується з грудня 2016 року, як він потрапив у СІЗО. За цей час він не тільки схуд, загострилися хронічні захворювання і з'явилися нові. Здебільшого, звичайно, це все пов'язано з жахливими умовами утримання в СІЗО, де вогкість, а зараз дуже жарко. Це, звісно. впливає на серце, на тиск. Ну і харчування складно назвати харчуванням», — сказала вона.

Скрипник додала, що його відмовлялися госпіталізувати.
«Був випадок, коли він вимагав госпіталізації, але, звичайно, ніхто його в лікарню не перевів. Медичну допомогу йому надали тільки після клопотання адвоката і після того, як ця проблема була піднята в ЗМІ. Йому поставили крапельницю і надали медикаменти. Але зрозуміло, що якість цих медикаментів в кращому випадку може тимчасово заблокувати біль або зняти симптоми, але хвороби нарощуються», — повідомила правозахисниця.

Раніше правозахисники повдідомляли, що Балух в СІЗО Сімферополя утримується в нелюдських умовах.

Нагадаємо, 9 грудня 2016 року ФСБ затримала українського активіста Володимира Балуха у селі Серебрянка на південному заході анексованого Криму. У ФСБ повідомили, що знайшли у Балуха під час обшуків 90 патронів і кілька тротилових шашок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором в Криму. Iсторiя Володимира Балуха

7 квітня суд окупантів у Криму залишив українського політв’язня Володимира Балуха під вартою. Балух заявив про дискримінацію з боку співробітників ізолятора в Криму.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram