У Сумській області запровадили «червону» зону карантину. Загалом в Україні вже 8 таких регіонів

До «червоної» зони карантинних обмежень 22 березня потрапила Сумська область. Загалом жорсткі обмеження запровадили вже у 8 регіонах. Раніше у Міністерстві охорони здоров'я попереджали, що загальнонаціональний локдаун введуть, якщо більшість областей будуть «червоними».

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Тепер жорсткий карантин за розподілом МОЗ діє у Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській (потрапила туди 21 березня), Чернівецькій, Сумській, Одеській областях та Києві.

Також напередодні в Миколаєві місцева влада самостійно запровадила «червону» зону в місті через критичну ситуацію з госпіталізацією пацієнтів.

У «помаранчевій» зоні за розподілом МОЗ опинилися 11 регіонів: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області.

Решта областей залишаються в «жовтій» зоні карантину.

Який карантин в Україні зараз?

З 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину. Регіони поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

«Зелений» рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. «Жовтий» рівень автоматично запровадили для всієї країни.

«Помаранчевий» рівень сигналізує про потенційну небезпеку — наближення до «червоного» рівня. Його можуть запроваджувати, якщо в регіоні впродовж тижня є перевищення за одним із визначених показників. Водночас місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження, якщо їхній регіон потрапив у цю зону.

«Червоний» рівень запроваджують, якщо впродовж трьох днів поспіль є перевищення принаймні двох показників захворюваності, за рішенням загальнонаціональної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після цього на місцях мають ввести обмеження цього рівня впродовж 48 годин.

Детальніше про обмеження й критерії читайте тут.