У Світовому банку пояснили, від чого залежатиме успіх земельної реформи

Успіх запровадження ринку сільськогосподарської землі та економічний ефект, який такий ринок зробить, залежатиме від того, чи матимуть можливість купувати землю юридичні особи і скільки землі вони зможуть концентрувати.

Про це повідомив регіональний менеджер Міжнародної фінансової корпорації (структура Світового банку) в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар у коментарів «Інтерфакс-Україна».

«Саме реалізація участі юридичних осіб в обороті земель для посилення конкуренції, послаблення обмежень на кількість землі для купівлі та своєчасне проведення референдуму щодо участі в ринку іноземців будуть визначати кінцевий успіх реформи та її вплив на економіку України», — повідомив Пеллмар.

За його словами, ухвалення парламентом законопроєкту про ринок землі здатне розблокувати значні іноземні інвестиції в український аграрний сектор. Однак наразі земельна реформа залишається недопрацьованою та потребує ухвалення низки допоміжних актів.

В ніч на 31 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про ринок сільськогосподарської землі. За це рішення проголосувало 259 депутатів. Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. До другого читання депутати подали 4018 правок.

Відповідно до закону, ринок сільськогосподарської землі в Україні має запуститися поетапно. Спочатку, з 1 липня 2021 року, земельні паї дозволять продавати та купувати лише громадянам України (фізичним особам). Загальна площе землі, якою дозволено буде володіти складе до 100 гектарів.

Компанії та юридичні особи зможуть придбавати землю з 1 січня 2024 року.

Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.