У Сєвєродонецькій міській багатопрофільній лікарні є низка лікарів, які зараз лікуються від коронавірусної хвороби і одночасно з цим продовжують виконувати свої обов’язки, лікуючи інших.

Про це йдеться у нашій статті, присвяченій боротьбі з COVID-19 на Луганщині.

Очільник лікарні Романа Водяник розповів, що поступово заклад збільшує кількість ліжок для інфікованих коронавірусом. Однак головна проблема у тому, що не вистачає медиків.

«Зараз основне питання — це лікарі, медсестри, санітарки. Їх не замінить ніякий волонтер. Навіть не кожен лікар має потрібні знання, щоб лікувати тяжкі пневмонії. У мене у трьох відділеннях лікарі одночасно хворіють на ковід, лікуються, і вони ж лікують своїх пацієнтів. Тобто якщо медик або на стадії одужання, або хворіє у легкій формі, то він у своєму відділенні одночасно і пацієнт, і лікар», — розповів він.

За словами Водяника, на сьогодні на COVID-19 хворі 12 медиків з інфекційного відділення, а всього ж по лікарні позитивні діагнози отримали 60 медпрацівників.

«Двоє медиків вже тиждень перебувають у реанімації у важкому стані. Обидва працювали з хворими на COVID», — додав директор лікарні.

«У нас лікарі і медсестри працюють і на півтори, і на дві ставки. Ми навіть не можемо оплатити ту кількість годин, яку вони відпрацьовують. Я вважаю, що це тихий мовчазний подвиг медперсоналу», — підкреслив Водяник.

Детальніше про боротьбу з пандемією на Луганщині читайте в матеріалі:

Ліжок не вистачає, а пацієнтів лікують хворі на COVID лікарі. Що відбувається в переповнених «інфекційках» Луганщини

Поділитись: