У Сирії 15 російських найманців приватної військової компанії загинули внаслідок вибуху на складі боєприпасів.

У Сирії 15 російських найманців приватної військової компанії загинули внаслідок вибуху на складі боєприпасів.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на сирійську обсерваторію з прав людини.

Інцидент стався на складі зброї в Табіі Джазіра в північно-східній провінції Дейр-Еззор.

За даними спостерігачів, компанія відповідала за «захист нафтових і газових родовищ, контрольованих сирійським режимом».

«Російські найманці супроводжували сили режиму, коли вони просувалися до нафтових і газових родовищ на східних берегах річки Євфрат, контрольованих Сирійськими демократичними силами (СДС), підтримуваними США», — йдеться у повідомленні.

Спостерігачі припускають, що бойовики режиму намагалися потрапити на склад зброї, але запустили пастку (розтяжку або інший пристрій). Повідомляється про 23 загиблих, серед яких 15 росіян.

Раніше в Міноборони РФ заявляли, що причиною інциденту стали «не узгоджені з командуванням російської оперативної групи розвідувально-пошукові дії сирійських ополченців».

Нагадаємо, 7 лютого міжнародна коаліція на чолі із США атакувала з повітря угрупування сирійських військ, що підтримують президента Башара Асада, внаслідок чого загинули сотні військових. 

Спершу телеканал CBS повідомив, що у зоні авіаудару, окрім інших військових, могли перебувати російські найманці «Вагнера».

Кількість вбитих російських найманців невідома. За різними даними, вона коливається від кількох військових до «близько 600 людей». Зокрема, російське видання «Новая газета» повідомила про 13 загиблих росіян внаслідок авіаудару США.

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) назвала імена декількох російських бійців «ПВК Вагнера», які були вбиті у Сирії 7 лютого внаслідок удару сил міжнародної коаліції на чолі з США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи був «Вагнер»: що відомо про авіаудар США по силах Асада в Сирії

Поділитись: