Представництво президента у Криму не встановлювало особу студента, який писав Фаріон. Кажуть — це до СБУ (ОНОВЛЕНО)

Ірина Фаріон
Ірина ФаріонСкриншот / YouTube

Представництво президента в Криму не має інформації щодо особи студента з Криму, який надіслав лист до мовознавиці Ірини Фаріон. Встановлювати це має Служба безпеки України.

Про це повідомив заступник постійного представника президента України у Криму Денис Чистіков у коментарі hromadske.

Оновлено о 21:14. Ми припустилися помилки у цитаті. Перепрошуємо за неточність.

Він вказав, що представництво моніторить виключно відкриті джерела, але з них інформацію щодо студента не встановлювало.

«Слід зазначити, що ми проводили регулярний моніторинг притягнення до адміністративної відповідальності за так звану дискредитацію. Станом на кінець 2023 року, інформації за притягнення за схожими фактами, хоча б за неприхованою частиною рішень, не було, тобто наявна частина опублікованих окупантами незаконних рішень, але в них інформація наразі прихована», — додав Чистіков.

І наголосив, що представництво зверталося до СБУ — розслідування триває.

Зазначимо, що у січні до Служби безпеки з цього питання зверталися і журналісти hromadske, яким відповіли, що нині слідчі проти розголошення деталей у справі.

Нагадаємо, що у листопаді представниця президента в Криму Таміла Ташева заявила, що «буде вчиняти дії, щоб притягнути до відповідальності» Фаріон, яка опублікувала лист студента з окупованого Криму.

Крім того, Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини теж заявляв, що не володіє і не зобов’язаний володіти інформацією щодо встановлення особи студента з Криму, який надіслав лист до мовознавиці Ірини Фаріон.

Що передувало?

Після оприлюдненням листа мовознавицею від студента з окупованого Криму проросійський ресурс заявив, що знайшов його. Омбудсмен Дмитро Лубінець став на захист хлопця і заявив, що мовознавиця вчинила кримінальний злочин, а також «підіграла» окупантам.

«Ця людина публічно надала прізвище, ім’я, місце навчання хлопця, які дали змогу росіянам ідентифікувати цього студента», — писав він. І додав, що звернувся через це до Служби безпеки України.

СБУ відкрила кримінальну справу проти Фаріон. Правоохоронці проводять експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа. Водночас мовознавиця потім стверджувала, що це була «ФСБшна кампанія».

Згодом Фаріон звільнили з посади професорки Львівської політехніки. На це відреагував міністр освіти й науки Оксен Лісовий.

«Позиція міністерства незмінна — людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюся, СБУ в межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам і діям уже колишньої викладачки Львівської політехніки», — заявив він.

На сайті університету зазначили, що розірвали трудову угоду з Фаріон згідно з пунктом 3 статті 41 Кодексу законів про працю, тобто за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням роботи.