У Таїланді дозволили використання марихуани у медичних цілях

Національна законодавча асамблея (парламент) Таїланду ухвалила рішення, яким дозволила використання, зберігання, виробництво та продаж марихуани у медичних цілях. Як повідомляє Reuters, Таїланд став першою країною серед держав Південно—Східної Азії, яка ухвалила таке рішення.

Відтак, на позачерговій сесії 25 грудня законодавчий орган Таїланду підтримав внесення поправок до Закону про наркотики від 1979 року, яким легалізував використання канабісу з медичними цілями.

«Це новорічний подарунок Національних законодавчих зборів для уряду і тайському народу», — пояснив голова редакційного комітету парламенту Сомчай Савангкарн.

Reuters зазначає, що наркотичні речовини залишаються незаконними і заборонені у більшості країн Південно-Східної Азії, де діють одні з найсуворіших у світі покарань за наркоторгівлю. Зокрема, у Сінгапурі, Індонезії та Малайзії, звинуваченим у торгівлі марихуаною загрожує смертна кара.

Водночас у Таїланді за це передбачена лише кримінальна відповідальність. До 1930-х років у країні канабіс використовували як засіб для полегшення болю і втоми.

Деякі експерти у Таїланді висловили сподівання, що сьогоднішнє рішення парламенту прокладе шлях для легалізації марихуани для рекреаційного використання.

Нагадаємо, у Греції у листопадлі видали перші ліцензії на вирощування медичної марихуани.

У США в червні вперше затвердили продаж медичного препарату на основі канабісу.

У жовтні у Канаді дозволили продаж марихуани в особистих цілях. Дорослим можуть продавати не більше 30 грамів, а вдома можна вирощувати не більше 4 кущів конопель. Так Канада стала другою країною у світі після Уругваю, яка повністю легалізувала марихуану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що Україні треба змінити в наркополітиці: думка організатора «Конопляного маршу»