Національна законодавча асамблея (парламент) Таїланду ухвалила рішення, яким дозволила використання, зберігання, виробництво та продаж марихуани у медичних цілях. Як повідомляє Reuters, Таїланд став першою країною серед держав Південно-Східної Азії, яка ухвалила таке рішення.

Відтак, на позачерговій сесії 25 грудня законодавчий орган Таїланду підтримав внесення поправок до Закону про наркотики від 1979 року, яким легалізував використання канабісу з медичними цілями.

«Це новорічний подарунок Національних законодавчих зборів для уряду і тайському народу», — пояснив голова редакційного комітету парламенту Сомчай Савангкарн.

Reuters зазначає, що наркотичні речовини залишаються незаконними і заборонені у більшості країн Південно-Східної Азії, де діють одні з найсуворіших у світі покарань за наркоторгівлю. Зокрема, у Сінгапурі, Індонезії та Малайзії, звинуваченим у торгівлі марихуаною загрожує смертна кара.

Водночас у Таїланді за це передбачена лише кримінальна відповідальність. До 1930-х років у країні канабіс використовували як засіб для полегшення болю і втоми.

Деякі експерти у Таїланді висловили сподівання, що сьогоднішнє рішення парламенту прокладе шлях для легалізації марихуани для рекреаційного використання.

Нагадаємо, у Греції у листопадлі видали перші ліцензії на вирощування медичної марихуани.

У США в червні вперше затвердили продаж медичного препарату на основі канабісу.

У жовтні у Канаді дозволили продаж марихуани в особистих цілях. Дорослим можуть продавати не більше 30 грамів, а вдома можна вирощувати не більше 4 кущів конопель. Так Канада стала другою країною у світі після Уругваю, яка повністю легалізувала марихуану. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що Україні треба змінити в наркополітиці: думка організатора «Конопляного маршу»

Поділитись: