Уряд Таїланду в середу, 8 липня, затвердив законопроєкт про легалізацію одностатевих шлюбів та урівняння гомосексуальних пар у правах із гетеросексуальними.

Про це повідомляє The Bangkok Post.

Для остаточного затвердження законопроєкт ще має проголосувати парламент Таїланду.

У законі вводиться поняття «цивільних партнерів» — пар, у яких партнери (партнерки) є однакової статі. Їм дозволять офіційно реєструвати відносини в разі, якщо кожному з партнерів (партнерок) виповнилося 17 років, при цьому один із членів пари має бути тайцем.

Утім реєструватися можуть і неповнолітні — для цього їм потрібен дозвіл батьків, опікунів або суду. Після реєстрації вони вже не вважатимуться неповнолітніми юридично.

Цивільні партнери матимуть такі ж права, як і гетеросексуальні сім’ї — зокрема стосовно успадкування майна та всиновлення дітей.

«Законопроєкт про цивільне партнерство — це віха для тайського суспільства в питанні сприяння рівності серед людей усіх ґендерів… Він посилює родини з людьми різної сексуальності та відповідає нинішнім соціальним умовам», — вважає заступниця речника уряду Ратчада Днадірек.

Зазначимо, що в разі ухвалення законопроєкту Таїланд стане другою країною Азії, де гомосексуальні пари будуть визнані юридично. Вперше це сталося в Тайвані в травні 2019 року.

Поділитись: