У Тунісі фото депутата, який нібито мастурбував біля школи, спричинило хвилю постів про сексуальні домагання
У мережі з’явилися фото новобраного туніського депутата Зухейра Маклуфа, який начебто мастурбує в машині неподалік школи в Тунісі, столиці країни. Вони викликали хвилю постів від жінок та дівчат про сексуальні домагання та насилля, яке вони зазнали.
Про це повідомляє BBC.
Фото з’явилися в мережі ще в жовтні. Їх зробила учениця школи, біля якої припаркував автівку Маклуф. Пізніше вона заявила, що депутат її домагався. Той усі звинувачення відкидає, він стверджує, що просто мав сходити в туалет, бо хворіє на діабет.
Коли історія набула розголосу, в туніському сегменті інтернету жінки почали викладати свої історії про те, як вони зазнали сексуального насилля чи домагань. Вони підписані хештегом #EnaZeda, що в перекладі означає «MeToo» («ЯТакож») — це назва онлайн-флешмобу, в якому жінки та дівчата розповідають, як стали жертвами сексуальних домагань.
На початку листопада жінки у футболках із написом #EnaZeda також вийшли на акції протесту біля парламенту, вимагаючи розслідування поведінки Зухейра Маклуфа. Він поки користується депутатською недоторканністю, утім суддя розглядає цю справу.
Неурядова організація «Асваат Нісаа» (перекладається як «Голоси жінок») створила у Facebook закриту групу з назвою #EnaZeda — місце, де жертви домагань та сексуального насилля могли розповісти про це.
Модератор групи Ранія Саїд зазначила, що була шокована тим, що розповідали у спільноті, й кількістю таких історій. Так, зараз сторінка вже має 25 тисяч користувачів, тисячі ще очікують на дозвіл приєднатися.
«Педофілія та інцест більш розповсюджені, ніж ми хотіли б визнати. Багато, багато родин приховують це, а багато сімей не знають, як із цим боротися», — сказала Саїд.
Учасники групи зокрема звинуватили у домаганнях і насильстві людей в армії, поліції, університетах, школі, а також родичів. Йдеться не тільки про жінок, деякі чоловіки також розповіли про подібні випадки.
Як зазначає видання, у 2017 році в країні ухвалили закон про захист жінок від усіх форм насильства, який називали найбільш прогресивним у регіоні. Він зокрема передбачає, що юридичні процедури не зупиняються, навіть якщо жертва насильства відмовилась від своєї скарги.
Адвокатка Фадуа Брахем, яка займалася декількома справами про сексуальне насильство, розповіла, що закон перебуває «на перехідній стадії», і часто система та культура країни не сприяють подібним розслідуванням.
За словами юристки, жінки стикаються з проблемами вже під час спроби подати заяву про злочин, бо поліція та родичі часто намагаються відмовити робити це.
- Поділитися: