У Стамбулі журналістку Пелін Ункер засудили до 13 місяців і 15 днів ув’язнення за матеріал про зв’язок екс-прем’єра з офшорними компаніями
Фото:

Pelin Unker/Facebook

У Стамбулі журналістку Пелін Ункер засудили до 13 місяців і 15 днів ув’язнення за матеріал про зв’язок екс-прем’єра з офшорними компаніями. У журналістки ще є можливість подати апеляцію, тому її поки не ув’язнили.

Крім тюремного терміну за «образу і наклеп на державного службовця», суд наклав на неї штраф близько 1500 доларів, пише DW.

Журналістка сказала, що подасть апеляцію, але вона все ще очікує тюремного ув'язнення.

«Ми очікували такого рішення. Вже в останній день судового розгляду було передбачено, що буде вирок. Завжди було відчуття, що оборонятися безглуздо. Суд був передбачуваний. Тут була покарана сама журналістика», — зазначила Ункер.

Ункер написала свій матеріал на підставі розслідування під назвою Paradise Papers. Його опублікувало видання Cumhuriyet.

Екс-прем’єр Біналі Йилдирим і його двоє синів подали на Ункер в суд в листопаді 2017 року після публікації статті про те, що сини прем'єра мають зв'язки з п'ятьма офшорними компаніями на Мальті.

У розслідуванні, що отримало назву Paradise Papers репортери з Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань, розкрили нові схеми ухилення від сплати податків високопоставлених політиків. Вони вивчили близько 13,4 мільйона секретних документів. 5 листопада одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали за результатами розслідування про фінансові таємниці можновладців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У документах Paradise Papers фігурують 68 українців

Раніше повідомлялося, що Оксфорд та Кембридж інвестували десятки мільйонів фунтів в офшори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Райські документи»: податкові лазівки королеви Єлизавети, людей Трампа та українських політиків

Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.

Журналісти на основі аналізу документів дійшли висновку, що створення президентом Порошенком офшорної структури корпорації «Roshen» у 2014 році мало на меті мінімізацію податків, а не передачу корпорації у сліпий траст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів»

Поділитись: