У документах Paradise Papers фігурують 68 українців
Дві третини українців—засновників офшорівParadise Papers є керівниками або власниками українських компаній, які працюють вфінансово—інвестиційному, аграрному, фармакологічному, транспортному, енергетичному та ІТ—секторі.
55 чоловіків і 13 жінок громадян України фігурують у міжнародному розслідуванні щодо офшорів Paradise Papers.
Про це ідеться у аналітичній системі YouControl, передає DW.
Так, з 57 офшорів, власниками яких є українці, 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 — на Бермудських островах, 7 — на Мальті, 4 — на острові Мен, 3 — на Кайманових островах, 3 — на Сейшельських островах, 1 — у Британії і 1 — на острові Джерсі.
Повідомляється, що дві третини українців-засновників офшорів Paradise Papers є керівниками або власниками українських компаній, які працюють в фінансово-інвестиційному, аграрному, фармакологічному, транспортному, енергетичному та ІТ-секторі.
Аналітики YouControl пишуть, що офшорами користуються як групи компаній, зайняті у важкій промисловості й масштабному виробництві, так і невеликі стартапи, котрі розробляють комп'ютерні програми.
Раніше повідомлялося, що Оксфорд та Кембридж інвестували десятки мільйонів фунтів в офшори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Райські документи»: податкові лазівки королеви Єлизавети, людей Трампа та українських політиків
5 листопада одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців.
Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.
Журналісти на основі аналізу документів дійшли висновку, що створення президентом Порошенком офшорної структури корпорації «Roshen» у 2014 році мало на меті мінімізацію податків, а не передачу корпорації у сліпий траст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів»
- Поділитися: