У Варшаві розпочався організований владою урочистий марш з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Польщі у 1918 році. Там же має відбуватись акція право-радикалів, яку намагалась заборонити мер міста, але суд дозволив її проведення.

Влада Польщі домовилася з організаторами маршу націоналістів про спільне проведення «Біло-червоного маршу» 11 листопада. Раніше суд скасував заборону міської голови Варшами Ганни Гронкевич-Вальц правим організаціям проводити акцію на день незалежності Польщі.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький пообіцяв, що подія відбудеться без жодних «екстремістських» банерів і лозунгів. Хода буде проводитись під підсиленою охороною з боку міністерства внутрішніх справ і збройних сил.

«Що нас поєднує — так це біло-червоний стяг. Я всіх запрошую приєднатися», — заявив в ефірі телеканалу TVP глава МВС Польщі Маріуш Блащак.

Як повідомляє «Польське радіо», церемонія розпочалась промовою президента країни Анджея Дуди, після чого «Біло-червоний марш» відкрили парадний батальйон Війська польського, з оркестром і військовим транспортом.

Польські націоналістичні організації з 2008 року щорічно 11 листопада влаштовують акцію з нагоди Дня незалежності країни. Марш націоналістів у Варшаві 2017 року не пройшов без сутичок — правоохоронці затримали щонайменше 20 людей. Повідомлялось, що право-радикали несли банери та викрикували неонацистські та ксенофобські лозунги.

Нагадаємо, 7 листопада міська голова Варшави Ганна Гронкевич-Вальц заборонила проведення маршу націоналістів, запланованого на День незалежності Польщі 11 листопада. Організатори події пообіцяли оскаржити це рішення у суді.

2016 року у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

Поділитись: