Серед головних «Інтернет-лиходіїв» за версією Британської асоціації інтернет-провайдерів (ISPA) опинилася Mozilla. Компанія додала у свій популярний вільний браузер Firefox технологію, що дозволяє уникнути державних фільтрів.

Як зазначає ISPA на своєму сайті, запропонована Mozilla технологія DNS-over-HTTPS дозволяє обходити вимоги фільтрації контенту у Великій Британії і батьківський контроль. На думку асоціації, це «підриває стандарти інтернет-безпеки» Сполученого Королівства.

DNS-over-HTTPS — експериментальний протокол, який дозволяє підвищити безпеку інтернет-трафіку. Він захищає дані від перехоплення і «Атак посередника», коли зловмисник таємно ретранслює і при необхідності змінює зв'язок між двома сторонами, які вважають, що вони безпосередньо спілкуються одна з одною.

В той же час, ця технологія дозволяє обійти державні обмеження — у ISPA впевнені, що при шифруванні DNS-запитів інтернет-провайдерам буде складніше фільтрувати доступ в інтернет своїх передплатників. Асоціація вважає, що ця система не сумісна з поточним режимом блокування веб-сайтів у Великій Британії.

Mozilla і Google з березня 2018 року впровадили тестову підтримку протоколу в свої браузери, проте не активували їх для користувачів за замовчуванням.

У номінацію головного лиходія інтернету включають всіх, хто вплинув на баланс між «свободою слова, авторськими правами, і інтересами глобальної галуззі телекомунікацій». Крім Mozilla до список «лиходіїв» включили 45-го президента США Дональда Трампа за спроби захистити національну безпеку в збиток телеком-індустрії, а також «Статтю 13» — новий закон про авторські права в Євросоюзі, який може призвести до заборони мемів.

У список героїв включають тих, хто допоміг поліпшити «довіру і впевненість в інтернеті», або вирішив глобальні правові питання. Одним з фіналістів серед героїв ISPA виявився сер Тім Бернерс-Лі, один із творців Всесвітньої павутини, який закликав «перебудувати довіру і захистити відкриту і вільну природу інтернету» в листі до 30-річчя мережі.

Номінантів премії визначають учасники індустрії, що входять в ISPA, а також користувачі Twitter. Переможців оберуть у Лондоні 11 липня члени ради асоціації.

Раніше влада Великої Британії розпочала розслідування діяльності китайського додатку з обміну короткими відео TikTok. Британські органи вивчають, як соцмережа зберігає особисту інформацію юних користувачів і піклується про безпеку дітей у сервісі. Розслідування почалося в лютому 2019 року — після того, як Федеральна торгова комісія США оштрафувала TikTok на 5,7 мільйона доларів через порушення закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.

За словами уповноваженої із питань інформації Великої Британії Елізабет Денхем, британська влада стурбована тим, як відкрита система повідомлень дозволяє будь-якій дорослій людині написати будь-якій дитині.

Поділитись: