Вчені британського інституту раку розробили ліки, що пройшли клінічні випробування і визнані ефективними у боротьбі з шістьма видами пухлин.

Розробники «сховали» ліки замаскувавши токсичні молекули невинним антитілом. Таким чином ліки потрапляють напряму до пухлини й руйнують її з середини.

«Принципово новим є сам принцип дії терапії, - пояснює він. - Ліки проникають в ракові клітини ніби Троянський кінь, і вбивають їх зсередини», сказав керівник дослідження, професор Інституту дослідження раку Джоан де Боно.

Загалом токсичну речовину закріплюють на кінець антитіла. Далі в організмі молекулу засмоктує всередину пухлини, де токсин звільняється і руйнує клітину зсередини.

Дослідження проводили на пацієнтах на пізній стадії, після того як інші види лікування не допомогли. Найкраще ліки допомогли у боротьбі з раком шийки матки й сечового міхура. У чотирьох пацієнтів зафіксували покращення. Пухлина або зменшувалась у розмірах, або повністю припиняла збільшуватися. Серед побічних ефектів від лікування: нудота, відчуття втоми й кровотеча з носа.

У першому етапі клінічних випробувань участь взяли майже 150 хворих на рак з Бельгії, Великої Британії, Данії, США і Швеції.

За Джоана де Боно, ліки можуть стати доступними для звичайних пацієнтів через 5 років, можливо раніше. 

Раніше ми розповідали, що американські нейрохірурги успішно випробували на людях лікування травм спинного мозку стовбуровими клітинами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Імунітет проти раку: за що присудили Нобелівську премію з медицини.

Поділитись: