Британська служба порятунку успішно протестувала перші реактивні ранці, створені для роботи у важкодоступній місцевості.

Про це повідомили на сайті служби.

Реактивний костюм складається з ранця та ручних міні-реактивних двигунів на руках. Вперше його випробували у Національному парку «Озерний край», що у гірському регіоні в Північно-Західній Англії. Для тестування обрали долину Великий Ленгдейл.

Засновник компанії-виробника костюма Gravity Industries Річард Браунінг тестував наплічник самостійно. Браунінг зміг піднятися у повітря та за 90 секунд здолати відстань, яка б пішки зайняла 25 хвилин.

Директор Служби порятунку Енді Моусон розповів, що достеменно не знав, чи потрібен такий костюм медикам. Однак, побачивши його в дії, змінив свою думку.

«Ми думаємо, що ця технологія дозволить нашій команді діставатися до пацієнтів набагато швидше, ніж будь-коли раніше. В багатьох випадках це полегшить страждання потерпілого і врятує життя», — сказав він.

Такий костюм має потужність у 1050 кінських сил. Він важить 27 кг та має три реактивні двигуни: по два на кожну руку та один у «рюкзаку». Наплічник дозволить парамедикам швидко дістатись до людей, що опинились у важкодоступних місцях. Він може розвивати швидкість до 136 км/год, але працює впродовж лише 5-10 хвилин.

Що таке реактивний ранець?

Це персональний літальний апарат, що кріпиться на спині й дозволяє людині підійматися у повітря за допомогою реактивної тяги. Тяга створюється завдяки реактивному струменю, що викидається двигуном вертикально вниз.

Розрізняють два основних типи реактивних ранців: із ракетним та з турбореактивним двигуном.

Поділитись: