Згідно з оновленими державними будівельними нормами, у великих українських містах створюватимуть транспортно-пересадочні вузли для зручнішого переходу пасажирів з одного виду транспорту на інший під час мандрівок.

Згідно з оновленими державними будівельними нормами, у великих українських містах створюватимуть транспортно-пересадочні вузли для зручнішого переходу пасажирів з одного виду транспорту на інший під час мандрівок.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе у Facebook.

За задумом урядовців, пересадка з одного виду транспорту на інший не повинна займати більше 10 хвилин, а відстань між зупинок різних видів транспорту не повинна перевищувати 200 метрів.

Транспортно-пересадочні вузли, які планують будувати в українських містах з 1 вересня 2018 року / Інфографіка: Мінрегонрозвитку

«Згідно з новим ДБН такі транспортно-пересадочні вузли слід розміщувати переважно в периферійній зоні міст, або на підходах до центру міста для обмеження в’їзду в центральну зону індивідуального транспорту», — повідомив Парцхаладзе.

У Мінрегіоні пропонують створювати 3 типи пересадочних вузлів: міжнародні — біля аеропортів, портів та вокзалів; регіональні — біля автостанцій та вокзалів; а також міські — на перетині ліній декількох видів громадського транспорту.

Нові норми набувають чинності 1 вересня 2018 року.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Напередодні у Мінрегіоні оновили будівельні норми щодо підземних переходів, які зобов’язують встановлювати розділювальні поручні на сходах.

Нагадаємо, що раніше у Мінрегіоні упорядкували реконструкцію та скління балконів.

Раніше Парцхаладзе повідомляв, що у Мінрегіоні розмірковують над тим, щоб зробити обов’язковим проектування громадських туалетів на станціях метрополітену.

Напередодні Міністерство регіонального розвитку оновило державні будівельні норми щодо проектування тротуарів, якими з 1 вересня забороняється встановлення МАФів та рекламних щитів при проектуванні нових тротуарів чи реконструкціях вулиць.

Раніше в Мінрегіоні зробили обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва та реконструкції доріг.

Крім цього, в Україні дозволили розміщувати дитсадки у житлових багатоповерхових домах.

Як повідомлялося, в Україні зобов’яжуть утеплювати освітні заклади при будівництві та реконструкції.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile