УКРАЇНА

В Україні стане обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва доріг

26 червня, 2018 10:30
УКРАЇНА/В Україні стане обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва доріг
Зберегти
Вигляд
Міністерство регіонального розвитку запровадило обов’язкове проектування велосипедних доріжок під час нового будівництва чи реконструкції доріг в Україні.

Міністерство регіонального розвитку запровадило обов’язкове проектування велосипедних доріжок та смуг під час нового будівництва чи реконструкції доріг в Україні.

Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«У нас можливо теж чимало людей хотіли би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в новому ДБН (державні будівельні норми - ред.) щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів», — сказав він.

Велосипедні доріжки та смуги, згідно з новими правилами, необхідно розташовувати у житлових та промислових районах, магістральних вулицях, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, які ведуть до житлових та громадських будинків тощо.

За словами Парцхаладзе, такі зміни дозволять суттєво підвищити безпеку та комфорт, зокрема, велосипедистів на дорогах та сприятимуть активному розвитку велосипедного руху як альтернативи громадському транспорту.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Чи легко бути велосипедистом у столиці України?

Раніше в Києві створили тестову версію мапи велосипедної інфраструктури.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Велосипедом на роботу: чи зручна столиця для двох коліс

Пов`язані новини