Світ

У Венесуелі під час протестів проти президента Мадуро загинули щонайменше 16 людей

La Prensa de Lara
Світ/У Венесуелі під час протестів проти президента Мадуро загинули щонайменше 16 людей
Зберегти
Вигляд
lead
У Венесуелі під час акцій протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро 23 січня загинули щонайменше 16 людей. Про це повідомляє місцеве видання La Prensa de Lara.

За даними видання, люди загинули в кількох штатах країни, зокрема у столиці Каракасі.

Водночас місцева організація «Центр моніторингу за соціальними конфліктами» повідомляє про 13 загиблих. Однак зазначено, що це жертви сутичок, особу яких вдалося підтвердити.

Громадська організація Foro Penal повідомила про затримання щонайменше 43 людей під час протестів у Каракасі та штаті Нуева-Еспарта.

Нагадаємо, напередодні у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час ньогоголова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним. Люди скандували «Забирайся, Мадуро» та «Гуайдо президент». Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону протестувальників.

Після заяви Гуайдо на акції протесту проти Мадуро вийшли жителі інших міст Венесуели. Під час протестів між мітингувальниками та силовиками сталися сутички.

Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Пов`язані новини