Венесуельська служба безпеки, під виглядом боротьби зі злочинністю, провела сотні позасудових страт за останні три роки.

Венесуельська служба безпеки під виглядом боротьби зі злочинністю провела сотні позасудових страт за останні три роки.

Про це повідомляється у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

У документі йдеться, що позасудові вбивства здійснювалися офіцерами служби безпеки, яких залучали до операцій зі «зменшення злочинності». Зазначається, що зазвичай страти проводилися в бідних районах.

За даними розслідування ООН, з липня 2015 року ці співробітники можуть бути відповідальними за вбивства більше ніж 500 людей.

Зазначається також, що служба безпеки викривляла відомості про страти у такий спосіб, що жертви, нібито, загинули у перестрілках з силовиками.

Дослідникам ООН заборонили доступі до Венесуели. Отже, вони робили свої висновки на основі інтерв’ю з близько 150 свідками та жертвами, з якими вони контактували через інтернет.

Свідчення також отримували від вигнанців — з ними правозахисники провели низку інтерв’ю в Женеві. Докази злочинів також надала опозиційна екс-генеральна прокурорка Венесуели Луїза Ортега Діас. У 2017 опозиційну звільнив президент Ніколас Мадуро, після чого вона змушена була втекти з країни.

Нагадаємо, що Венесуела перебуває у тривалій економічній та політичній кризі.

У 2014-му стрімко впали доходи від нафтовидобувної промисловості, які становили близько половини державного бюджету, а саме коштом цих надходжень уряд фінансував державні соціальні програми. У 2016 році інфляція становила вже близько 800%, а ВВП упав на 18.6%. Венесуельці збідніли у 8 разів.

Відтак економічна криза потягла за собою і політичну кризу. Вибори до Національної асамблеї у 2015-му виграла опозиція. Законодавча влада та президент опинилися по різні боки політичних барикад. Це створило напругу в політичній системі країни.

Наслідками цих подій стали масові протести. Перші акції відбулися у столиці Венесуели Каракасі у 2014-му. З 2014-го по 2017-й під час акцій протесту загинуло понад 40 людей. Нині загиблих уже більше ніж сто. Тисячі людей перебувають у лікарнях та в’язницях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile