ENRU

У Венесуелі служба безпеки незаконно стратила понад 500 людей за три роки — ООН

Венесуельська служба безпеки під виглядом боротьби зі злочинністю провела сотні позасудових страт за останні три роки.

Про це повідомляється у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

У документі йдеться, що позасудові вбивства здійснювалися офіцерами служби безпеки, яких залучали до операцій зі «зменшення злочинності». Зазначається, що зазвичай страти проводилися в бідних районах.

За даними розслідування ООН, з липня 2015 року ці співробітники можуть бути відповідальними за вбивства більше ніж 500 людей.

Зазначається також, що служба безпеки викривляла відомості про страти у такий спосіб, що жертви, нібито, загинули у перестрілках з силовиками.

Дослідникам ООН заборонили доступі до Венесуели. Отже, вони робили свої висновки на основі інтерв’ю з близько 150 свідками та жертвами, з якими вони контактували через інтернет.

Свідчення також отримували від вигнанців — з ними правозахисники провели низку інтерв’ю в Женеві. Докази злочинів також надала опозиційна екс-генеральна прокурорка Венесуели Луїза Ортега Діас. У 2017 опозиційну звільнив президент Ніколас Мадуро, після чого вона змушена була втекти з країни.

Нагадаємо, що Венесуела перебуває у тривалій економічній та політичній кризі.

У 2014-му стрімко впали доходи від нафтовидобувної промисловості, які становили близько половини державного бюджету, а саме коштом цих надходжень уряд фінансував державні соціальні програми. У 2016 році інфляція становила вже близько 800%, а ВВП упав на 18.6%. Венесуельці збідніли у 8 разів.

Відтак економічна криза потягла за собою і політичну кризу. Вибори до Національної асамблеї у 2015-му виграла опозиція. Законодавча влада та президент опинилися по різні боки політичних барикад. Це створило напругу в політичній системі країни.

Наслідками цих подій стали масові протести. Перші акції відбулися у столиці Венесуели Каракасі у 2014-му. З 2014-го по 2017-й під час акцій протесту загинуло понад 40 людей. Нині загиблих уже більше ніж сто. Тисячі людей перебувають у лікарнях та в’язницях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?