У Верховній Раді зібрали підписи за позбавлення депутатів з ОПЗЖ мандатів

У Верховній Раді зібрали 150 підписів для звернення щодо позбавлення представників забороненої ОПЗЖ депутатських мандатів.

Про це повідомили народні депутати Олег Дунда та Олексій Гончаренко.

Підписи зібрали для звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука щодо внесення в порядок денний найближчого пленарного засідання парламенту низки відповідних законопроєктів.

«Ми зробили петицію про це та отримали голоси. Зробили законопроєкт. Чекаємо на реакцію Стефанчука. І пам'ятаємо: маріонеток путіна тут не має бути», — пише Гончаренко.

Як народних депутатів позбавляють мандатів?

Конституція України (ст. 81) передбачає, що повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі:

  • складення повноважень за особистою заявою;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
  • визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
  • припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;
  • порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;
  • невходження депутата України до депутатської фракції партії, від якої він обрався;
  • його смерті.

У період воєнного стану зміни до Конституції не можна вносити, тож позбавити депутата мандата можна за однією з цих семи підстав.

Так, колишнього члена фракції «Опозиційна платформа — За життя» Іллю Киву позбавили мандата народного депутата в березні, бо до парламенту надійшла його заява про добровільне складання повноважень.

Тривалий час депутатського мандата не могли позбавити наближеного до президента рф Віктора Медведчука, якого в Україні звинувачують у державній зраді. А втім, влада все ж знайшла спосіб: президент Володимир Зеленський позбавив Медведчука, а також Тараса Козака, Рената Кузьміна та Андрія Деркача громадянства України. Пізніше Зеленський заявив, що більшість людей, яких нещодавно позбавили громадянства України, мали громадянство ще однієї держави.