УКРАЇНА

У Верховній Раді планують створити комітет з питань розвідки — Парубій

2 липня, 2018 17:09
УКРАЇНА/У Верховній Раді планують створити комітет з питань розвідки — Парубій
Зберегти
Вигляд
Після ухвалення закону про нацбезпеку в межах реформування Верховної Ради України буде створений комітет з питань розвідки.

Після ухвалення закону про нацбезпеку в межах реформування Верховної Ради України буде створений комітет з питань розвідки. 

Про це під час обговорення реалізації угоди про Асоціацію України з Євросоюзом повідомив спікер парламенту Андрій Парубій, передає «РБК-Україна».

«Ще одне питання, яке пересікається з реформою парламенту. Це створення комітету з питань розвідки в структурі Верховної Ради України», — зазначив спікер.

Як повідомлялося, Парубій підписав закон «Про національну безпеку та оборону України», після чого його передали на підпис президенту України Петру Порошенку.

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про національну безпеку.

Цей документ прописує розподіл повноважень і компетенцій органів сектору безпеки та оборони, а також передбачає, що видатки державного бюджету на оборонний сектор мають становити не менше 5% від запланованого обсягу ВВП.

У документі йдеться, що фундаментальним національним інтересом України є «інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та НАТО».

Згідно з законопроектом, керівництво у сфері нацбезпеки здійснює президент, який є Верховним головнокомандувачем. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Законопроект про «Національну безпеку України»: що пропонує змінити президент

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти