У столиці Литви, Вільнюсі, встановили нові світлофори з піктограмою жінки, щоб відзначити століття надання жінкам у країні виборчого права.

Право жінок на голосування було внесено до Конституції Литви 2 листопада 1918 року. Відтак, Литва стала однією з перших країн, що надали виборче право жінкам, випередивши Францію та навіть США.

Президентка Литви Даля Грібаускайте, яка очолює Раду жінок-лідерів світу, привітала дату «перемоги за демократію, яка поставила Литву серед лідерів сучасних держав».

Міська влада заявила, що вогні уздовж центральної вулиці Вільнюса також служать нагадуванням про те, що країнам ЄС варто продовжувати домагатися скорочення гендерного розриву.

Професор Вільнюського університету Довілі Джакнінуайте зазначила, що влада повинна докласти більше зусиль для вирішення проблеми гендерного розриву у плані оплати праці та насильства у сім'ях.

Згідно зі статистичними даними, в Литві валова заробітна плата жінок у середньому на 14,4 % нижче, ніж у чоловіків. У той час як у Євросоюзі цей показник ставновить 16,2 %.

Раніше повідомлялось, що Британія уперше дозволила жінкам служити в будь-яких військах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Діджей, прем'єр і мама: як Джасінда Ардерн змінює уявлення про вагітність на роботі

Поділитись: